Tādēļ – ja nepieciešams darbs, darba sludinājumi būtu jāvērtē kārtīgi

darba sludinājumiSākt strādāt pēc ilgāka laika – vai viegls uzdevums?

Ikviens, kuram kādreiz ir bijis vajadzīgs darbs, zina, ka tas var būt diezgan nepateicīgs process. Kādēļ tā? Iespējamās atbildes var būt dažādas, piemēram – nav iemaņām atbilstošu sludinājumu, darbs ir pārāk neatbilstoši atalgots, nav nepieciešamās pieredzes vai prasmes, darbs atrodas pārāk tālu no mājvietas u.c. Protams, apstākļi mēdz būt izšķirošs faktors, tomēr būtiska nozīme ir arī paša darba ņēmēja raksturam, īpašībām un attieksmei.

Darba sludinājumi – vai ar to ir gana, lai atrastu atbilstošu darbu?

Dažādās interneta saitos darba sludinājumi publicēti salīdzinoši lielā izvēlē. Taču, vai ar to regulāru lasīšanu un pieteikumu sūtīšanu pietiek, lai atrastu piemērotu darbu? Nē, ne vienmēr. Viens no iemesliem, kāpēc cilvēks nevar atrast nodarbošanos – viņš pat īsti nezina, kāds darbs viņam dotu prieku. Tad arī tiek apskatīti visdažādākie darba sludinājumi, iets uz pārrunām, bet – bez panākumiem. Šī iemesla dēļ, pirms tiek atrasts darbs, svarīgi gūt pārliecību par mērķi un savām spējām.
Meklējot darbu, būtiski ne vien nepārtraukti iepazīties, kādi ir darba sludinājumi – tik pat nozīmīgi ir arī prast saskatīt un izmantot mirkļus. Nereti vitālais pagrieziena punkts un sapņu darbs ir tepat blakus, bet potenciālais darbinieks nespēj to identificēt kā opciju. Tādēļ – ja nepieciešams darbs, darba sludinājumi būtu jāvērtē , bez traucējošiem aizspriedumiem.

Spēja pielāgoties un laba iespaida atstāšana – būtisks kritērijs gan tad, ja interesējošas darba vakances Rīgā, gan arī, ja nepieciešams darbs ārzemēs

Nozīmīgs kritērijs darba atrašanā ir arī atbilstoši izveidots CV – tam jāparāda darba meklētāja autobiogrāfija un jāsniedz skaidru un patiesu priekšstatu. Nekorekti izveidots CV var būt par iemeslu, kādēļ nav saņemts uzaicinājums uz darba pārrunām. Protams, svarīgi arī, kāda ir attiecīgā vakance – piemēram, CV noteikti būs citādāks tad, ja aktuāls darbs ārzemēs, nekā tad, ja aktuālas darba vakances Rīgā. Pirmkārt jau tāpēc, ka – lai darbs ārzemēs būtu pieejams, CV jābūt angļu (vai konkrētās valsts) valodā.
Tik pat svarīgi ir arī noskaņoties darba intervijai – zināms taču, cik svarīga nozīme ir pirmajam iespaidam, ko par sevi veidojam. Nereti tieši runāšanas prasmes un laba priekšstata radīšana ir svarīgākais faktors, kādēļ kompānija lemj par labu konkrētajam kandidātam. Tas attiecas uz visiem darbiem, ikvienā pasaules malā – neatkarīgi no tā, vai aktuālas darba vakances Rīgā vai interesē darbs ārzemēs.

Darbs ārzemēs – vai to iegūt ir vieglāk?

citās pilsētās pieejamas visai plašā izvēlē. Katram pašam atliek izvērtēt savas iespējas un pieņemt labāko lēmumu. Tomēr, neatkarīgi no tā, kurā valstī plānots darboties, bez gribas un pozitīvas nostājas darbu atrast ir sarežģīti.|Cilvēkus, kuri nevar atrast atbilstošu darbu šeit, Latvijā, vilina darbs ārzemēs. Tomēr jāatceras, ka tikt pie darba tur var būt vēl sarežģītāk, kā atrast piemērotas darba vakances Rīgā vai citur Latvijā. Visu pirms, tā būs pavisam cita vide un valoda. Otrkārt, tas ieviesīs zināmas pārmaiņas dzīvesveidā , kā arī dzīvē kopumā.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s